چگونه فروش موفق داشته باشیم؟

تبلیغات درون فروشگاهی
تبلیغات درون فروشگاهی و تاثیر آن بر فروش
دسامبر 30, 2019
خرید ضربه
خرید ضربه (impulse buying) چیست؟
ژانویه 5, 2020
قفسه فروشگاهی

قیمت قفسه فروشگاهی - قفسه فلزی - قفسه سوپرمارکت

امروزه دیگر کیفیت محصول به تنهایی جوابگو نیست، بلکه مبحث فروش و تبلیغات آن نیز مهم است. بالطبع در بازار شلوغ امروزی، رقبای زیادی کالا و خدمات مشابه را ارائه می دهند، حتی ممکن است با قیمت پایین تر و اینجاست که هنر بازاریابی و فروش به کار می آید. فروش حرفه ای یکی از مهم ترین بخش های هر کسب و کاری است، که علم و دانش خاص خود را می طلبد. عمده دلایلی که موجب می شود فروش موفق داشته باشید به شرح زیر است :

_ باید مشتریان بالقوه را مشتری واقعی در نظر بگیرید، در این صورت موفق خواهید شد حتما به آن ها جنس مورد نظر را بفروشید؛ زیرا رفتار و حرکات فروشنده می تواند این حس را به مشتری بدهد که از او انرژی گرفته و رابطه ای دو طرفه که منجر به خرید شود، شکل گیرد .

_ اگر می خواهید مشتری به توضیحاتتان توجه کند باید ظاهر آراسته، نحوه بیان واضح و اعتماد به نفس داشته باشید تا ارتباط فرد به فردی مناسب با او برقرار کنید.

_ اطلاعات کافی در خصوص کالا و محصول داشته باشید، طوری که حتی بدون نیاز به بروشور و یا هر نوع توصیف مکتوبی، محصول خود را معرفی کنید و بتوانید نیاز واقعی مشتری را تشخیص دهید تا از همان طریق توضیحاتی را که لازم است، ارائه دهید.

_ مشتری، نه دشمن شماست و نه دوست … پس تبعیضی بین مشتری جدید و قدیمی قائل نشوید و به یک میزان به آن ها اهمیت دهید.

_ از تخفیف و مزایای رایگان دیگر، غافل نشوید، همچنین در خصوص کالاهایی که امکان معیوب شدن آن ها وجود دارد، خدمات پس از فروش را حتما در برنامه کاری خود قرار دهید؛ زیرا تعهد و احساس مسئولیت فروشنده را نشان می دهد و همین عامل را می توان به عنوان موقعیت مثبتی در نظر گرفت که در صورت رفع مشکل، زمینه برای مراجعه بعدی خریدار مهیا شده است.

_ محیط فروشگاه باید به گونه ای باشد که تبدیل به مکانی لذت بخش برای خرید باشد و یا ارائه خدمات مناسب … مشتری زمانی که توجه کافی دریافت نکند و یا فضای فروشگاه به گونه ای باشد که در زمان شلوغی امکان رفت و آمد راحت نداشته باشد و احساس فشار کند، ناشکیبا می شود و ممکن است هرگز به آنجا بازنگردد.

_ تبلیغ و تعریف از کالا باید واقع بینانه و منصفانه باشد نه مبالغه آمیز… اگر از بی عیب و ایراد بودن محصولتان اطمینان داشته باشید این فرصت را در اختیار مشتری می گذارید تا آن را امتحان کند و به این ترتیب، تصمیم به خرید را برای او آسانتر می کنید.

و در نهایت در نظر داشته باشید که تمایل به خرید داشتن با توانایی برای خرید کردن، دو مقوله متفاوت است، پس سعی کنید قیمتی منطقی، قابل رویت و متناسب با محصول در نظر بگیرید که مشتری توان مالی تهیه آن را داشته باشد.