چگونگی چیدمان قفسه های فروشگاهی برای رسیدن به سودآوری

قفسه سوپرمارکت - قفسه مغازه - قفسه فروشگاهی
مزایا و ویژگی قفسه فلزی و قفسه فروشگاهی
فوریه 2, 2020
قفسه سوپرمارکت - قفسه مغازه - قفسه فروشگاهی
علمی به نامِ «چیدمان قفسه های فروشگاهی»
فوریه 9, 2020
چیدمان قفسه فروشگاهی

فروش قفسه سوپرمارکت - قفسه فلزی - قفسه سوپرمارکت

اهمیت قفسه فروشگاهی در فروشگاه ها

امروزه با توجه به رشد روز افزون فروشگاه های زنجیره ای، رضایت مشتری فقط در ارائه کالای مناسب نیست، بلکه موارد مهم دیگری نیز دخیل هستند که به شکل غیر مستقیم در کسب تجربه خوب از خرید تاثیرگذار است. یکی از آن موارد تجهیزات فروشگاهی است و از جمله مهم ترین آن ها، می توان از قفسه فروشگاهی و چیدمان قفسه فروشگاهی نام برد.

قفسه فروشگاهی موجب می شود انتخاب محصول برای مشتری آسان شود و تمام آن ها در معرض دید او باشند، همچنین به وسیله این تجهیزات می توان به راحتی محصولات را طبقه بندی کرد و نظم و سازماندهی اصولی در فروشگاه ایجاد کرد. اما چگونه می توان با چیدمان درست قفسه ها، فروشگاه را به سود کلان رساند؟

قفسه فروشگاه نان - قفسه نان - قفسه بندی فروشگاه نان

قفسه مغازه نان فروشی – قفسه نان

اقدامات قبل از تهیه قفسه فروشگاهی

قبل از هر موردی، باید قفسه ای انتخاب کرد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و به اندازه کافی مستحکم باشد. ارتفاع آن ها باید به گونه ای باشد که نه کوتاه و نه زیاد بلند باشد، که مشتری در برداشتن اجناس دچار مشکل نشود، از این رو بهتر است متناسب با قد افراد باشد و به طور میانگین، بهترین حالت را در ارتفاع قفسه، سه طبقه می دانند. همچنین بهتر است طبقه اول کمی بلند تر از سطح زمین باشد تا هم خاک و آلودگی های کف زمین روی اجناس ننشیند و هم در اثر برخورد گام های مشتریان، اجناس از طبقه پایین فرو نریزند.

طراحی مغازه - قفسه بندی مغازه

قفسه سوپرمارکت

بایدها در چیدمان قفسه فروشگاهی

باید فاصله بین قفسه های فروشگاهی که روبروی هم واقع شده اند، به گونه ای باشد  که دو نفر در کنار هم به راحتی همراه با چرخ های خریدشان گذر کنند. اگر این فاصله استاندارد به خوبی رعایت شده باشد، مشتریان به راحتی قدرت انتخاب و خرید خواهند داشت. برای اینکه مشتریان به راحتی بتوانند محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنند، بهتر است در ابتدا و پایان ردیف قفسه ها، تابلوی اعلانات یا راهنما نصب شود تا مشتریان به راحتی راه خود را پیدا کنند. بهتر است کالاهای سنگین تر در طبقات پایین چیده شوند و کالاهای سبک بالاتر، در این صورت امنیت پرسنل و مشتریان تامین می شود و خطر سقوط و افتادن اجناس وجود ندارد و از طرفی، پرسنل در چیدمان محصولات و مشتری در برداشتن آن ها با مشکل مواجه نخواهند شد.

قفسه سوپرمارکت - قفسه فلزی - قفسه فروشگاهی

قفسه مغازه

اهمیت عمق قفسه فروشگاهی

به جز اندازه طول و قد قفسه ها، عرض و عمق آن ها نیز مهم است؛ به این ترتیب اگر این عمق مناسب باشد، مشتری در برداشتن اجناس مشکلی نخواهد داشت و حتی اگر کالایی پشت کالای دیگر باشد به راحتی در دسترس خواهد بود.

و در نهایت بحث نظافت و پاکیزگی آن هاست که برای مشتری اهمیت زیادی دارد؛ در غیر این صورت احساس بسیار ناخوشایندی در آن ها ایجاد می شود که انگیزه خرید را در آن ها کاهش می دهد. پس بهتر است به صورت برنامه ریزی شده، تمیز کردن کلیه قفسه ها در برنامه کاری فروشگاه قرار داده شود.

جهت دریافت مشاوره در خصوص انتخاب بهترین قفسه فروشگاهی بر اساس فضای خود با ما تماس بگیرید

مشاوره خرید قفسه فروشگاهی - قفسه فروشگاهی - قفسه فلزی

مشاوره خرید قفسه فروشگاهی