اهمیت مدیریت فضای خرده فروشی

خرید ضربه
خرید ضربه (impulse buying) چیست؟
ژانویه 5, 2020
قفسه فروشگاهی
اهمیت نورپردازی در قفسه ها
ژانویه 26, 2020
مدیریت فضای خرده فروشی

قیمت قفسه هایپرمارکت - قفسه فلزی - قفسه سوپرمارکت

آیا تا بحال فکر کرده اید که خرده فروشان چگونه می توانند هزاران محصول را در یک فروشگاه کوچک سازماندهی کنند؟ اینکه صدها مشتری بدون هیچ مشکلی می توانند همزمان خرید کنند؟ بنابراین استفاده کامل از فضای خرده فروشی با تکنیک های استراتژیک مدیریت فضا برای خرده فروشان بسیار مهم است.

فروشگاه منظم، جادار و مناسب، فروش بهتری را ارائه می دهد زیرا مردم دوست دارند از فروشگاه هایی خرید کنند که مجبور نباشند وقت زیادی را پیدا کردن محصول مورد نیازشان صرف کنند. یک فروشگاه منظم همچنین به شما کمک می کند تا هزینه های خود را کاهش دهید؛ زیرا نیازی نیست کارکنان زیادی را برای کمک به مشتریان خود در پیدا کردن کالاها استخدام کنید.

مدیریت فضای خرده فروشی فرایندی است که از فضای موجود در فروشگاه به طور موثر استفاده می کند. مدیریت فضا از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا یک خرده فروش موظف است تعداد زیادی از محصولات را در فضای محدود موجود در فروشگاه به نمایش بگذارد.

به عبارت ساده تر می توان گفت که مدیریت فضا فرایند استفاده از فضای فروشگاه برای جذب هرچه بیشتر مشتری و ارائه تجربه خرید دلپذیر برای آن ها می باشد، زیرا نمی توان منکر این موضوع شد که مشتری شاد می تواند فروش بیشتری را به همراه داشته باشد.

به عنوان صاحب کسب و کار قطعا نمی خواهید حتی یک متر مربع از فضای فروشگاه را هدر داده و می خواهید برای استفاده بهینه از تمام فضای موجود، به حداکثر بازده سرمایه دست پیدا کنید. مدیریت اثربخش فضای خرده فروشی شما را ملزم می کند قبل از شروع چیدمان دسته های مختلف محصولات، سوالات زیر را از خود بپرسید :

چه مقدار فضا باید به هر برند در قفسه فروشگاهی اختصاص یابد؟ محصولات را کجا قرار دهم؟ کدام دسته از محصولات باید در مجاورت یکدیگر قرار بگیرند؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا از فضای قفسه بندی در فروشگاه به شکل موثر استفاده کنید.

اهمیت مدیریت فضای خرده فروشی

برنامه ریزی برای استفاده از فضای موجود در فروشگاه به شما در افزایش فروش کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا در مورد چیدمان مغازه و محل قرار گیری دسته بندی های مختلف محصولات تصمیم گیری کنید. برای خرده فروش ضروری است که مقدار مناسب فضای موجود در قفسه ها را به دسته بندی های مختلف تقسیم بندی کند. اگر برای فضای ذخیره سازی خود برنامه ریزی نکنید و محصولات را بدون فکر در قفسه ها قرار دهید، بعدها دچار مشکل خواهید شد و با کمبود فضا مواجه می شوید.