تاثیر موسیقی بر افزایش فروش در فروشگاه

قفسه فروشگاهی - قفسه فلزی - قفسه هایپرمارکت
مزایای استفاده از قفسه فلزی در سوپرمارکت
نوامبر 3, 2019
تاثیر رنگ بر فروش
قفسه فلزی گوندولا
دسامبر 1, 2019
تاثیر موسیقی بر فروش

قفسه فروشگاهی - قیمت قفسه فروشگاهی- قفسه فلزی - قفسه سوپرمارکت

آیا تا کنون در یک فروشگاه ساکت بوده اید بدون این که موسیقی در فروشگاه پخش شود ؟ چه احساسی داشته اید؟ اگر مانند اکثر مردم هستید، احتمالا در آن فروشگاه احساس راحتی نداشته اید و بعد از کمی چرخیدن در فروشگاه و نگاهی به اطراف، سریعا از آن جا خارج شده اید و به سمت یک فروشگاه با محیط دوستانه تر حرکت کرده اید. از طرف دیگر، آیا تا به حال یک فروشگاه را به دلیل صدای بیش از اندازه بلند موسیقی یا ناخوشایند بودن آن که موجب شده باشد استرس بگیرید یا احساس راحتی نکنید، ترک کرده اید؟

موسیقی یک عنصر کلیدی در فروشگاه خرده فروشی است. موسیقی مناسب این توانایی را دارد که مردم را در mood مناسب قرار دهد، تصویر برند را تعریف کند، مشتری را جذب کند و فرصت های فروش و کسب درآمد را افزایش دهد. یکی از خطاهای طراحی سوپرمارکت که ممکن است مرتکب آن شوید، عدم توجه به اهمیت پخش موزیک در فروشگاه است.

مطالعات دانشگاهی ارتباط بین موسیقی و رفتار خرید را تایید کرده اند. محققان عقیده دارند که پخش موسیقی در فروشگاه خرده فروشی می تواند تا 37 درصد بیشتر از فروشگاه های بدون موسیقی، باعث افزایش فروش شود. موسیقی به همان اندازه موثر است که تجهیزات فروشگاهی و عناصر بصری یک فروشگاه بر الگوی خرید مشتریان تاثیر گذارند.

موزیک بر خلق و خو تاثیر می گذارد و این خلق و خو است که رفتار خرید را تعیین می کند. تاثیر موسیقی در فروش فروشگاه خرده فروشی بسیار مهمتر از چیزی است که تصور می کنید. موسیقی ای که در فروشگاه پخش می کنید به نوعی صدای شما است و می تواند به روش های مختلفی بر مغز تاثیر بگذارد.

ریتم موسیقی

سرعت (تمپو) موسیقی یکی از تاثیر گذارترین موارد بر رفتار مشتریان است. موسیقی با ریتم آرام و ملایم، باعث آرامش بخشیدن به مشتریان شده و موجب می شود تا خریداران با سرعت کمتری در فروشگاه حرکت کنند. در نتیجه زمان حضور آن ها در فروشگاه و میزان خرید افزایش می یابد.

سرعت زیاد موسیقی باعث می شود تا مشتریان با سرعت بیشتری در فروشگاه حرکت کرده و به سرعت از جلوی قفسه های فروشگاهی عبور کنند. بدین ترتیب شانس دیدن محصولات و میزان فروش کاهش پیدا می کند.