تبلیغات درون فروشگاهی و تاثیر آن بر فروش

سر قفسه فروشگاهی
اهمیت استفاده از سر قفسه فروشگاهی
دسامبر 8, 2019
قفسه فروشگاهی
چگونه فروش موفق داشته باشیم؟
دسامبر 31, 2019
تبلیغات درون فروشگاهی

قیمت قفسه فروشگاهی - قفسه فروشگاهی - قفسه فلزی - قفسه سوپرمارکت

امروزه، نمی توان تنها با ارائه خدمات و محصولات خوب و با کیفیت در فروشگاه به موفقیت دست یافت و فروش و سود بالایی را انتظار داشت. در قرن 21ام وجود محصولات و تبلیغات متنوع، فرآیند تصمیم گیری و خرید را برای مشتریان دشوار کرده است؛ بنابراین، موفقیت در امر فروش نیازمند استفاده از تبلیغات قوی است تا بتوان با کمک آن ها بر رفتار مشتریان تاثیر گذاشته و آن ها را به سمت خرید محصول سوق داد. مطالعات نشان می دهد بیشتر از 70 درصد مشتریان در فروشگاه تصمیم نهایی برای خرید را می گیرند؛ به همین دلیل بهترین و تاثیرگذارترین نوع تبلیغات، تبلیغات درون فروشگاهی است.

تبلیغات درون فروشگاهی

تبلیغات درون فروشگاهی چیست؟

به تمام فعالیت هایی که در مکان فیزیکی کسب و کار و به منظور جلب توجه مشتریان به سمت محصولی خاص و یا آگاه کردن آن ها از خدمات و کالاها و در نتیجه افزایش فروش انجام می گیرد، تبلیغات درون فروشگاهی اطلاق می شود.

تبلیغات درون فروشگاه

تاثیرات تبلیغات درون فروشگاهی

تبلیغات درون فروشگاهی در خرده فروشی ها کاربرد بسیاری دارد، زیرا در زمانی به مصرف کننده ارائه می شود که احتمال خرید آن ها بسیار بالاست. استفاده از این تبلیغات شامل تمام اجناس و محصولات می شود و اینجا فروشنده، باید مانند یک بازاریاب حرفه ای عمل کرده و نیاز و سلیقه مشتری را تشخیص دهد و موجب تحریک مشتری در محل فروشگاه شود. نوع دیگری از این سبک تبلیغ، برچسب های تبلیغاتی است و یا اشکال گرافیکی که در بخش های مختلف فروشگاه حتی کف آن استفاده شده باشد و یا جای دادن استندهایی با شکل و رنگ های متنوع و جذاب در فضای فروشگاه.

اما اثربخشی این تبلیغات بسته به دو عامل سن و جنس مشتریان می باشد. طبیعتا سلایق بسته به سن متفاوت است و جنسیت، زن یا مرد بودن، نیز نقش مهمی دارد. اصولا آقایان بیشتر از خانم ها به کیفیت اهمیت می دهند و خانم ها بیشتر از آقایان به فکر زیبایی و لوکس بودن جنس هستند.