خرید ضربه (impulse buying) چیست؟

قفسه فروشگاهی
چگونه فروش موفق داشته باشیم؟
دسامبر 31, 2019
مدیریت فضای خرده فروشی
اهمیت مدیریت فضای خرده فروشی
ژانویه 19, 2020
خرید ضربه

قیمت قفسه هایپرمارکت - قفسه فروشگاهی - قفسه فلزی

قطعا همه ما در یک مقطع زمانی محصولی را خریداری کرده ایم که نیازی به آن نداشته ایم. علت این امر آن نیست که مجبور به خرید آن محصول بوده و یا عاشق آن بوده اید؛ بلکه شما فقط به دلیل آن که ترغیب شده اید محصول را خریداری کرده اید. به این نوع خرید، خرید ضربه گفته می شود. ممکن است بارها این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه صاحبان فروشگاه ها دقیقا می دانند چه محصولاتی را در قفسه های نزدیک صندوق فروشگاه قرار دهند تا منجر به فروش آن ها شود. این محصولات، محصولات ضربه (impulse Products) نامیده می شوند و معمولا محصولاتی هستند که به آن ها نیاز دارید اما در زمان خرید به یاد نمی آورید و یا از چشمان شما دور می مانند. محصولات ضربه معمولا دارای ابعاد کوچک و قیمت پایینی می باشند، مانند گوش پاک کن، آدامس، آبنبات و دیگر تنقلات که هوس برانگیز هستند و زمانی که در صف صندوق ایستاده اید، با دیدن آن ها ترغیب به خرید می شوید.

عوامل موثر بر خرید ضربه

خرید ضربه تحت تاثیر عوامل مختلفی است که می تواند بیرونی، داخلی یا موقعیتی باشد. در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

مشخصات مشتری

این یکی از عواملی است که به طور قابل توجهی در تصمیمات خرید بسیاری از افراد تاثیر می گذارد. مصرف کنندگان ممکن است تمایلی به خرید ضربه داشته باشند. در بیشتر موارد مشتریان از خرید لذت می برند و در آخر می توانند چیزهایی را که قبلا برای آن ها برنامه ریزی نکرده اند و یا نیازی به آن ندارند خریداری کنند. همچنین ممکن است فرد بسته به میزان آشنایی با محصول، ترغیب به خرید آن می شود. خرید ضربه زمانی اتفاق می افتد که مصرف کننده محصول را ببیند.

نمایش صحیح محصولات

فروشگاهی با دکوراسیون زیبا و با محیطی آرام باعث ایجاد روحیه خوب در مشتریان می شود و آن ها را به بازدید از فروشگاه و خرید محصولات دعوت می کند، حتی اگر قصد انجام این کار را نداشته باشند. مشتریان به سرعت جذب فروشگاه های زیبا نمایشگرهای رنگارنگ می شوند. به همین دلیل است که بیشتر صاحبان فروشگاه های خرده فروشی این شیوه را برای فریب مشتریان خود انتخاب کرده اند.