روش های جذب مشتری و ساختن مشتریان وفادار

قفسه فروشگاه نان - قفسه نان
طراحی انواع سیستم های قفسه بندی و قفسه انبار
فوریه 22, 2020
تأثيرگذاري بر رفتار مشتريان در سوپرماركت و هايپرماركت
مارس 1, 2020
قفسه فروشگاهی

قیمت قفسه فلزی

اين خيلي مهم است كه خودتان و كالاهايتان را به مشتريان بشناسانيد، به شكلي كه هم مشتريان را به طرف خودتان و فروشگاهتان بكشانيد، هم كاري كنيد كه آن ها از شما دست نكِشند! براي اين كار، مي‌ توانيد از روش های زير استفاده كنيد :

1.در انتخاب محل فروشگاهتان دقت كنيد

اگر مي‌ خواهید محصولات فروشگاهتان به فروش برود و مشتری ها هميشه از شما خريد كنند، لازم است محل درستي را انتخاب كنید تا اصطلاحا پاخور خوبی داشته باشد. در اين رابطه، نه تنها بايد محلي را انتخاب كنيد كه تراكم جمعيتي قابل ‌توجهي داشته باشد، بلكه بايد به جوانب ديگري از جمله اين ‌كه فروشگاه در سمتِ راست خيابان قرار دارد يا چپ خيابان، آيا در اطراف فروشگاهتان، فروشگاه‌هاي ديگري هم فعال هستند يا نه و مواردي از اين قبيل توجه شود.

“بارها پيش آمده است كه از رفتن به فروشگاهي منصرف شده‌ام فقط به اين دليل كه خيابان يا جاده‌اي كه اين فروشگاه در كنار آن قرار دارد به حدي شلوغ است كه وقتي از درب آن بيرون مي‌آيي، نمي‌تواني دور بزني و در مسير قبلي‌ات قرار بگيري يا اين ‌كه دور بزني و وارد محوطه‌ي فروشگاه شوي. از قولِ خيلي‌ها شنيده‌ام كه مي ‌گفتند علاقه‌ي زيادي به فروشگاه خاصي دارند اما به ‌خاطر شلوغيِ بيش از اندازه‌ي محل فروشگاه، يا بدقلق و پر دردسر بودنِ رفت و آمد در محل، از خريد از آن فروشگاه منصرف شده‌اند.”

2. ظاهر فروشگاه

اين درست است كه مي‌ گويند اولين تصويري كه از كسي يا چيزي مي‌ بيني، تصويري هميشگي و ماندگار است، حتي اگر بعد از اولين تصوير، بارها و بارها تصاوير متعدد ديگري از او ديده باشي. اين واقعيت در مورد كسب ‌و كار و فروشگاه هم صادق است. اگر مشتري وارد فروشگاهي شود كه قيمت‌هاي بسيار مناسبي را بر روي كالاهايش زده اما روي كف فروشگاه، زباله ريخته و بوي نامطبوعي به مشام مي ‌رسد و كالاها به ‌شكلي آشفته و نامنظم روي قفسه‌ها پخش و پلا شده‌اند، چند درصد احتمال دارد كه اين مشتري به‌ هواي قيمت‌هاي مناسب روي اجناس، بار ديگر به اين فروشگاه برگردد؟! خيلي كم و تقريباً هيچی! مگر اين‌ كه صاحب فروشگاه تخفيف 100 درصدي براي اجناسش در نظر بگيرد كه آن هم محال است.

3. قیمت ‌ها

قيمت اجناس، يكي از موارد تعيين ‌كننده در حوزه‌ي فروش است. در عين حال كه به دنبال سودآوري بيشتر هستيد تا كسب‌ و كارتان پر رونق بماند، بايد به متناسب بودن قيمت ‌هايتان در مقايسه با ساير كسب‌ و كارهاي مشابه با خودتان هم دقت كنيد، و شايد لازم باشد در مقايسه با ديگران، براي اجناس بيشتري قيمت‌هاي پايين‌تر و رقابتي در نظر بگيريد تا روي دستِ قيمت‌هاي پايين‌ترِ بازار بزنيد. هيچ چيز جذاب‌تر از اين نيست كه بدانيد اگر دو كيلومتر جلوتر برويد، همين جنس را هزار و پانصد تومان ارزان‌تر خواهيد خريد! بنابراين شما مي‌توانيد با چنين سياست‌هايي براي فروش‌تان از جمله فروش ويژه با تخفيف، بن‌هاي تخفيف براي كالاهاي خاص، يكي بخر دو تا ببر يا يكي بخر، بعدي رو نصفه قيمت ببر و … براي مشتري‌هايتان جذاب‌تر شويد. فروش كالاي بيشتر با تخفيف، سودي را كه مي‌ خواهيد به صندوق شما جاري خواهد كرد.