اهمیت قفسه فروشگاهی بر افزایش فروش

تأثيرگذاري بر رفتار مشتريان در سوپرماركت و هايپرماركت
مارس 1, 2020
قفسه میوه فروشی - قفسه فروشگاهی - قفسه فلزی
۴ محصول مهم در تجهیزات فروشگاهی
ژوئن 20, 2020
طراحی مغازه - قفسه بندی مغازه

قفسه سوپرمارکت

حتماً برای شما هم پیش‌آمده که هنگام ورود به یک فروشگاه به‌هم‌ریخته و بدون قفسه فروشگاهی از خرید منصرف شده و آن فروشگاه را فوراً ترک می‌کنید. در اینجا به این امر می‌پردازیم که قفسه‌های فروشگاهی چه تأثیری برجذب مشتری دارند و چرا؟!

دلایل اهمیت قفسه‌ فروشگاهی

کارشناسان فروش و برندینگ با مطالعات فراوان بر روی رفتار مشتریان متوجه شده‌اند که قفسه فروشگاهی در افزایش فروش و جلب مشتری بسیار مؤثر هستند و دلایل متعددی را برای آن می‌آورند. یکی از این دلایل اهمیت قفسه فروشگاهی، نظم بخشیدن به محیط فروشگاه است. صدالبته یک فروشگاه منظم به لحاظ ویژگی‌های بصری جلوه بیشتری دارد و یقیناً خریداران بیشتری را به‌سوی خود می‌کشاند. در ادامه به چند دلیل مهم دیگر نیز می‌پردازیم تا هرچه بیشتر به اهمیت بالای این اجزای به‌ظاهر کم‌اهمیت ‍‍‍‍‍پی ببریم.

قفسه فروشگاهی

تسهیل دسترسی آسان به کالا

قفسه فروشگاهی و چیدمان مناسب کالاها در یک فروشگاه، این امکان را به وجود میاورد که خریداران به‌راحتی به کالاهای موردنیاز خود دسترسی داشته باشند. تقریباً همه مشتریان هنگامی‌که وارد یک فروشگاه می‌شوند و قصد خرید از آن رادارند، فهرستی از تمام کالاهای موردنیاز خود دارند که در قفسه فروشگاهی به دنبال یک‌یک آن‌ها می‌گردند. علاوه بر این مشتریان تمایل دارند هرچه سریع‌تر اجناس موردنظرشان را در سیل عظیم کالاهای موجود در یک فروشگاه، پیدا کنند.

قفسه فروشگاهی - قفسه فلزی

قیمت قفسه هایپرمارکت

ایجاد فضای مناسب تصمیم‌گیری

قفسه فروشگاهی در افزایش فروش و تسهیل آن برای مشتریان بسیار مؤثر است. وجود قفسه فروشگاهی، این امکان را به وجود می‌آورد که مشتریان بتوانند تمام برندهای موجود از یک کالا را مقایسه کنند و با توجه به بودجه‌ای که دارند، خرید مناسبی انجام دهند.

قفسه فروشگاه خرده فروشی

قیمت قفسه فروشگاه خرده فروشی

آخرین فرصت جذب مشتری

ازآنجایی‌که کارشناسان همواره فضای مجازی و تبلیغات در رسانه‌های موجود را به‌عنوان اولین و مهم‌ترین رکن افزایش فروش و جذب مشتری بیان می‌کنند، بااین‌حال قفسه فروشگاهی آخرین فرصت فروشندگان برای جذب اعتماد و سرمایه خریداران است. آخرین مجادله‌ها بر سر خرید یک برند یا کالا روبروی قفسه فروشگاهی انجام می‌گیرد و به مشتریان این امکان را می‌دهد که تصمیم مناسب با معیارهای خود بگیرند. علاوه بر این به فروشندگان این امکان را می‌دهد تا با خریداران در تعامل مستقیم باشند و نهایت مهارت خود در جذب سرمایه را به کار بگیرند.

سخن پایانی

اگر به دنبال افتتاح یک فروشگاه هستید و یا قصد دارید به فروشگاه خود سامان بدهید و تأثیر آن را در افزایش فروش مشاهده کنید، قبل از اینکه به سراغ تبلیغات در رسانه و فضای مجازی بروید، از داشتن دقت نظر در تهیه قفسه فروشگاهی مناسب، غافل نشوید. شما با تدارک قفسه فروشگاهی، امکان خرید آسان برای مشتریان و جذب بیشتر سرمایه برای خودتان را فراهم می‌آورید.